Ohlasy, které potěší 2017

|

Mnohokrát Vám děkuji za Vaše pozvání a možnost zúčastnit se jako host tak mimořádné akce. Vidět pohromadě tolik nadaných,motivovaných a nadšených mladých lidí – jak mezi soutěžícími, tak mezi organizátory – působilo nesmírně optimistickya povzbudivě.

JUDr. František Emmert, Ph.D. – Ústav státu a práva AV ČR

Děkuji za zaslané fotky – milé připomenutí pracovitých a kreativních lidí a skvělé akce. Jsem rád, že jsem mohl být alespoň takto„při tom“. Díky za invenci, čas a energii, které soutěži a mladým lidem věnujete.

Mgr. Jaroslav Fidrmuc – náměstek člena vlády ČR

Bol som milo prekvapený Vašim pekným podujatím v Chebe, ktorého som sa zúčastnil ako člen Česko-slovenskej komisiehistorikov. Vôbec som neočakával takú profesionálne vysokú reprezentačnú a organizačnú úroveň, ktorú sa Vám podarilo zabezpečiť.

PhDr. Viliam Čičaj, CSc. – Historický ústav SAV, Bratislava

Ja som sa mal poďakovať. Ta pódiová diskusia bola skvelá a súťaž … ako vždy. Kto to videl, bol v úžase. Nakopli ste nás, dali nám svojim spôsobom zmysel. Takže ešte raz, držme si palce aj o rok.

prof. PhDr. Roman Holec, DrSc. – FF UK Bratislava

Ďakujem za fotografie, ktoré mi budú pripomínať nádherné podujatie, ktoré organizujete. Ja som mal z podujatia dobrý pocita ako historika ma potešil záujem mladých ľudí o túto oblasť poznania a možno i profesiu. Veľkú zásluhu na tom však máte práve Vy osobne.

prof. PhDr. Peter Švorc, CSc. – FF UPJŠ, Prešov

Velice děkuji za fotografie i za přijetí v Chebu, velmi rád jsem se se soutěží blíže seznámil.

doc. PhDr. Jaroslav Pažout, Ph.D. – Ústav pro studium totalitních režimů

Soutěž byla velkolepá, její organizace skvělá. Ještě jednou gratuluji a děkuji.

prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc.

Děkujeme Vám za pozvání, krásné chvíle v příjemném prostředí, za fotky a vůbec, za úžasně zorganizovanou akci.

Jan Smolík – vítěz cyklistického Závodu míru z roku 1964

Sledování soutěže bylo zajímavým zážitkem. A ty počty zúčastněných a společenské renomé, které si soutěž vydobyla, no, klobouk dolů.

PhDr. Zdeněk Doskočil, Ph.D. – Historický ústav AV ČR

Dovolte mi, abych Vám jménem české části Česko-slovenské komise historiků co nejsrdečněji poděkoval za pozvání členů komise na finále XXVI. ročníku Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky a naše následné přátelské přijetí v Chebu. Vaší zásluhou představuje dějepisná soutěž nemalý příspěvek k česko-slovenské spolupráci v oblasti studia historie obou našich národů. S přibývajícími léty nabyla opravdu monumentálních rozměrů a získala si nezanedbatelný respekt v kruzích historiků, učitelů dějepisu a jistě i zúčastněných studentů.

PhDr. Zdeněk Doskočil, Ph.D. – Historický ústav AV ČR

Ďakujem pekne za snímky, ktoré mi pripomenuli akciu, ktorá ostane ako jeden zo svetlých bodov v mojej pamäti.

PhDr. Dušan Kováč, DrSc. – Historický ústav SAV, Bratislava

Bylo mi ctí zavítat po roce do Chebu! Soutěž proběhla zcela vzorově.

prof. PhDr. Milan Hlavačka, CSc. – FF UK Praha

Viem už dlhé roky o Vás a moji kamaráti historici či niektorí učitelia mi hovorili o tom, čo všetko robíte, a od kamarátov – historikov, aký to má veľký význam. Skvelé je, že táto akcia je česko-slovenská. Pripraviť niečo tak obrovské vyžaduje veľmi veľa úsilia a stále musím na to myslieť, preto Vám k tomu ešte raz gratulujem. Želám Vám naďalej veľa úspechov, lebo robíte dobrú a záslužnú prácu.

PhDr. Vojtech Čelko – Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR

Jsem velice rád, že jsem se mohl soutěže zúčastnit. Je obdivuhodné, jak se Vám podařilo vše zorganizovat opravdu na vysoké úrovni.

Mgr. Zdeněk Hazdra, Ph.D. – ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů

Mockrát děkujeme za opět vynikající zážitky z dějepisné soutěže. Opět všechno bylo fantasticky připravené.

Mgr. Dana Benešová – Beroun

Z mého hlediska to byla za poslední roky nejlépe připravená soutěž, pokud jde o formulaci otázek. Kolegové v porotě i dozorčí komisi byli skvělí.

Mgr. Jiří Řehák – Teplice

Děkujeme za organizaci soutěže. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

Mgr. Johana Kalenská – Pardubice, ul. Mozartova

Skládám Vám poklonu za organizační schopnosti a díky za ochotu se toho chopit.

Mgr. Marek Brožek – Plzeň

Děkuji Vám za celou skvělou akci. Přála bych Vám slyšet studenty v autobuse, jak nadšeně a zaujatě sdělují jeden druhému své dojmy.

Mgr. Eva Hurychová – Jihlava

Děkuji za další krásné zážitky s českými dějinami. Uděláme vše, abychom se příští soutěžní kolo z kraje do Chebu opět dostali.

Mgr. Pavla Míchalová – Velké Pavlovice

Soutěž byla jako vždy perfektně zorganizována, ubytování bylo luxusní, snídaně královská.

Mgr. Kamila Kuffová – Žatec

Rád bych Vám také poděkoval za perfektně připravenou a zorganizovanou soutěž, bylo vidět, že stála všechny spoustu práce. Výborný nápad byla středeční přednáška a beseda na téma založení Československa.

Mgr. Kamil Dřevikovský – České Budějovice

Děkuji srdečně zejména Vám, že jsme mohli přijet. Vždy je to pro nás svátek, když pronikneme do Chebu na hlavní kolo, a vždy jsme nadšení.

Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D. – Hradec Králové

Děkuji za celou včerejší akci, která byla jako vždy top! Opravdu neznám středoškolskou soutěž, která by měla takovou prestiž. Klobouk dolů!

Mgr. Martin Doležel – Brno

Chtěla bych Vám poděkovat za skvělou organizaci soutěže. Je to takový velký svátek dějepisu a dějepisců, který nás velmi těší a za který Vám skládáme poklonu.

Mgr. Danuše Švarzbergerová – Židlochovice

Děkujeme za krásné prožitky a hodnotné dary. Organizace soutěže byla opět skvělá.

Mgr. Tomáš Kaura – Poděbrady

Chtěla bych Vám za celý tým moc poděkovat za opět bezchybně a perfektně zorganizované finále letošního ročníku soutěže a za hodnotné dárky, které jsme obdrželi. Celý průběh soutěže nás motivoval k intenzivní přípravě na další ročník. Už teď se těšíme!

Mgr. Jaroslava Machalová – Valašské Klobouky

Děkuji Vám a zároveň chci Vám a Vašemu týmu studentů a dalších spolupracovníků vyjádřit velký dík a obdiv za zorganizování této úžasné akce. Protože jsme se do finále probojovali poprvé, absolutně jsme netušili, co vše takováto akce nabízí a jak velká událost to skutečně je. Studenti byli opravdu nadšeni a okamžitě je to motivovalo do dalšího studia.

Mgr. Vladimír Cieslar – Praha, ul. Loučanská

Moc děkujeme za perfektní přípravu a ohromné zážitky, již teď se těšíme na další klání.

Mgr. Jan Wątroba – Česká Třebová

Mockrát děkuji za přijetí a jako vždy perfektně zorganizovanou soutěž.

Mgr. Václav Labaj – Český Těšín

Chcela by som sa poďakovať organizačnému tímu a Vám osobne za krásne prežitý čas u Vás v Chebe. Nie som dejepisárka, ale súťaž ma nadchla. Odviedli ste nesmierne veľa záslužnej práce.

Ing. Eva Vyskočilová – Partizánske

Ďakujeme za organizáciu súťaže a sme radi, že sa jej môžeme zúčastňovať. Všetko prebehlo v poriadku a odnášame si opäť pekné zažitky a nové priateľstva.

Mgr. Monika Rybárová – Bratislava, ul. Grösslingová

Ďakujeme veľmi pekne za perfektný priebeh súťaže a krásné knihy.

Mgr. Mária Miškocová – Medzilaborce

Dovolte, abych alespoň touto cestou vyjádřil svůj obdiv a uznání za organizaci a průběh finále Dějepisné soutěže gymnázií.

Mgr. František Slípka – Trhové Sviny

Děkujeme za výbornou organizaci dějepisné soutěže, velký dík také za pohostinnost a příjemné ubytování.

Mgr. Ivana Žádníková – Olomouc

Děkuji Vám za opětovnou perfektní organizaci a za možnost se této akce zúčastnit i bez družstva.

Mgr. Petr Bašus – Litoměřice

Naše gymnázium se dějepisné soutěže účastní již řadu let. Já měl tu možnost tento rok poprvé. Kladné reference kolegů, s kterými se vždy z Chebu vraceli, mohu jen potvrdit. Chtěl bych Vám poděkovat za perfektní organizaci. Z našeho pohledu vše běželo bez sebemenší komplikace – přednáška, ubytování, soutěž, občerstvení, návrat domů… Těžko si představit celý ten organizační moloch, který máte na bedrech.

Mgr. Tomáš Soumar – Prachatice

Ďakujeme, že sme opäť mohli zažiť tú neopakovateľnú atmosféru. Po stránke organizačnej je táto súťaž neprekonateľná. Ako povedal člen nášho tímu Tomáš Palušák: „Môžem len konštatovať, že všetka tá námaha a ťažká príprava za tú úžasnú atmosféru určite stála.“

PhDr. Ružena Kormošová, PhD. – Spišská Nová Ves

Chcem poďakovať v mene svojho tímu za skvelú organizáciu súťaže a krásne ubytovanie. Ked sme počuli výsledky, bol to pre nás šok, nečakali sme taký úspech.

Mgr. Andrea Hrotková – Galanta

 Chtěl bych vysoce ocenit dokonalou organizaci celé soutěže. Vy i Váš příjemný a pracovitý tým spolupracovníků jste odvedli opravdu obrovský kus práce. Prožili jsme u Vás v Chebu velmi příjemné dva dny a vytvořili jste nám luxusní podmínky.

Mgr. Zdeněk Dvořák – Benešov

Gratuluji Vám k úspěšnému průběhu soutěže. Její organizace, péče o soutěžící a učitele byla velkolepá!

Mgr. Věra Štegerová – Náchod

Děkujeme za perfektně připravenou soutěž a velmi pěkné zážitky.

Mgr. Ivana Preislerová – Vlašim

Děkujeme za úžasnou péči, kterou Váš tým směřoval k účastníkům soutěže. Klání bylo opravdu náročné! Klobouk dolů, vše šlapalo jako hodinky.

Mgr. Alena Šalounová – Vysoké Mýto

Soutěž byla opět skvěle zorganizovaná. Za vše Vám a Vašemu týmu patří velké poděkování.

Mgr. Libuše Chalupková – Sušice

Během posledních čtyř let jsem měla tu čest doprovázet tým našeho gymnázia na finále dějepisné soutěže do Chebu letos již potřetí. Jako pokaždé, i letos jsem byla velice mile překvapena profesionalitou, s jakou soutěž vedete. Soutěž je nepochybně náročná, smekám před týmy, které se umístily na prvních pozicích.

Mgr. Markéta Přádná – Praha, ul. Kozinova

Také já bych Vám ráda poděkovala nejen za sebe, ale především za naše studenty, za skvěle zorganizovanou a velmi přínosnou dějepisnou soutěž.

Mgr. Kamila Lecianová – Třinec

Děkujeme za skvělou organizaci XXVI. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Je vidět, že každoročně organizaci zdokonalujete.

Mgr. Vítězslav Jahn – Praha, ul. Zborovská

Děkujeme za skvělou přípravu letošního ročníku.

Mgr. Jiřina Doležalová – Ústí nad Orlicí

Rád bych Vám i celému Vašemu přípravnému týmu jménem našeho družstva poděkoval za opět skvěle připravenou dějepisnou soutěž i za krásné knihy, které jsme dostali.

Mgr. Vladimír Jeřábek – Bohumín

Dnes bych se rád přidal ke všem vděčným kolegům a soutěžícím posledního ročníku dějepisné soutěže, kteří se rozhodli Vás ještě jednou oslovit a poděkovat za organizaci a přípravu jako vždy skvělého finále tohoto dějepisného klání. Vaše soutěž se zařadila mezi vrcholy podzimní části roku a za to Vám právem patří náš dík.

Mgr. Lukáš Feigl – Roudnice nad Labem

Děkuji Vám, udržel jste vysoký standard soutěže, tradičně se mi moc líbilo množství hostů a atmosféra. Za velmi přínosnou považuji přednášku českých a slovenských historiků, byla výborná.

Mgr. Miroslav Flieger – Zlín

Chcela by som sa Vám v mojom mene aj v mene mojich študentov poďakovať za úžasný zážitok. Ďakujeme za nielen výborne zorganizovanú súťaž, ale aj vysokú úroveň všetkého, čo súťaž sprevádzalo – od cestovania, cez ubytovanie, program… Všetko bolo zorganizované do najmenších detailov. Tento rok sme sa zúčastnili finále po prvýkrát a dosiahnutý výsledok nás motivuje zúčastniť sa aj nasledovného ročníku súťaže.

Mgr. Ľudmila Sklenková – Bratislava, ul. Vazovova

Dovoľte mi, aby som Vám v mene celého tímu poďakovala za neopakovaľnú životnú skúsenosť, ktorou sa stala naša účasť na Vami vytvorenej a už po 26. rok organizovanej súťaži. Som veľmi rada, že som sa s mojimi žiakmi mohla zúčastniť tak veľkolepého podujatia. Nedá mi nevyjadriť obdiv k majstrovstvu, s akým ste pripravili toto podujatie, a pevne verím, že sa žiaci nášho gymnázia nezúčastnili tejto súťaže poslednýkrát.

Mgr. Eva Hudáková – Poprad

Chcem sa so svojimi študentmi ešte raz poďakovať za možnosť zúčastniť sa súťaže. Organizácia bola skvelá a tieto dva dni boli pre študentov, ale aj pre mňa veľmi motivujúce. Už sa tešíme na budúci ročnik.

Mgr. Jaroslav Bečka – Banská Bystrica

Opäť vyjadrujeme obdiv a uznanie za Vašu skvelo odvedenú prácu při organizácii tejto súťaže.Určite to nie je jednoduché, pretože takéto podujatie si vyžaduje veľké nasadenie, a som presvedčená, že sa vyskytnú aj prekážky, ktoré treba zdolať. Teší nás, že súťaž má veľkú podporu významných osobností politického, kultúrného, ale predovšetkým odborného života a to jej dodáva punc jedinečnosti.

Mgr. Eva Halásová – Šurany

Jako každoročně musím Vám i letos poděkovat za naprosto perfektně zvládnutou organizaci soutěže a vůbec celý její průběh. Každý rok z těch posledních čtyř, co se naše strážnické gymnázium probojovalo do finálového klání, zůstávám v údivu nad Vašimi schopnostmi vést organizační tým, nadšením a osobní vytrvalostí.

Mgr. Jiří Hubačka – Strážnice

Chcem sa Vám poďakovať v mene svojom i svojich žiačok. Opät výborná organizácia, skvelá atmosféra, významní hostia, perfektné ceny… proste treba to zažiť… A to všetko vďaka Vám, Vašej energii, vytrvalosti, času… Stávate sa pojmom a legendou tejto súťaže!

PhDr. Mária Krištofičinová – Nitra

 Celý moravskokrumlovský tým Vám srdečně děkuje opět za nevšední zážitek. Opět perfektně připraveno, vše fungovalo naprosto bezchybně.

Mgr. Petr Eckl – Moravský Krumlov

Děkujeme za všechno, bylo to opět velkolepé.

Mgr. Jiří Jirovský – Liberec

Ďakujeme za skvelú organizáciu ako vždy, v tomto smere ste naozaj jedineční.

PaedDr. Anna Šimečková – Martin

Chcela by som Vám v mene našej školy a aj v mene súťažiacich študentiek poďakovať za vynikajúco zorganizovanú súťaž, skvelý zážitok a vedomosti, ktoré sme vďaka príprave na ňu nadobudli. Veľmi oceňujem profesionalitu a aj náročnú prípravu celej súťaže.

Mgr. Katarína Majerníková – Nové Mesto nad Váhom

Děkujeme za Vaši práci pro tuto soutěž. Moji žáci odjížděli s nadšením a zápalem do příštího kola.

Petr Caloň – Příbor

Ze soutěže se pomalu, ale jistě stává i společenská akce. Každý rok je nám líto především to, že celá akce tak rychle uteče. Je velmi příjemné jezdit do Chebu, pro prvně se zúčastnivší velké překvapení (jak mi řekla kolegyně ze třídy jednoho z mých studentů, vzpomínal na nejrůznější překvapení ještě celý týden), pro ty, kteří tam jedou opakovaně, příjemné očekávání skvělého zpestření každodenní školní rutiny.

Mgr. Jan Svitálský – Ústí nad Labem

Velice Vám děkuji za skvělou organizaci celé soutěže, jejímž noblesním zakončením bylo finálové kolo u Vás v Chebu. Gymnázium Blansko se do finálového kola probojovalo poprvé a žáci i já jsme byli maximálně spokojeni jak se skvělou logistikou, tak i se zajištěním vynikajících osobností z řad historiků a politiků coby hostů soutěže. Mohu Vám směle tlumočit názory svých žáků, kteří si jak přednášku, tak projevy pánů Kováče, Kvačka, Rychlíka, Čorneje, Drahoše… doslova užili a s celou soutěží, včetně bohatých a hodnotných knižních pozorností – darů byli nadmíru spokojeni, i když neskončili na stupních vítězů…

Mgr. Stanislav Hrnčíř – Blansko

Jelikož tento školní rok maturuji a soutěže jsem se tak letos bohužel zúčastnila naposledy, chtěla jsem Vám mockrát poděkovat. Soutěž je absolutně perfektně zorganizovaná a z pohledu účastníka vše klape, a to mnohem lépe než na jiných soutěžích, kterých jsem se zúčastnila. Se třemi ročníky, kdy jsem soutěžila, mám spojeno mnoho krásných vzpomínek, a tak rozhodně nelituji, že jsem se pro soutěž rozhodla, jinak bych nepotkala tolik úžasných lidí. Navíc jsem se právě v Chebu ujistila, že chci v budoucnu směřovat humanitním směrem. Obdivuji Vás i celý Váš tým za to, co jste dokázali vybudovat, a za to, kolik času musíte vložit do organizování.

Barbora Paulová – studentka, Jihlava

Prečítala som si rozhovor s vami v Pravde na víkend a nedalo mi, aby som vám neposlala aspoň takto veľkú vďaku za to, čo robíte, vrátane udržiavania česko-slovenských vzťahov.

Jana Janků – publicistka, Bratislava

V Pravde na víkend zo soboty 2. decembra som si veľmi pozorne – najmenej 3x – prečítala rozhovor s Vami. Úžasné.

Magdaléna Malichová – učitelka, Prievidza